Βόλεϊ Β΄ Εθνική: Φιλαθλητικός Λαμίας – Άμιλλα Τρικάλων 3-0 σετ

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής Ανδρών ο Φιλαθλητικός Λαμίας φιλοξένησε την ομάδα της Άμιλλας Τρικάλων στο Χαλκιοπούλειο το βράδυ του Σαββάτου 9/12 της οποίας και επικράτησε με 3-0 σετ.

Ο Φιλαθλητικός παρατάχθηκε με πολλές απουσίες στην σύνθεση του λόγω τραυματισμών αλλά και επαγγελματικών υποχρεώσεων κάποιων παικτών. Ωστόσο η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής στις δύο ομάδες και οι Λαμιώτες μπήκαν από την αρχή στην θέση του οδηγού και προηγήθηκαν 15-8 και 25-15 κάνοντας το 1-0 στα σετ .

Η συνέχεια ήταν ανάλογη και χωρίς λάθη ήρθε πιο εύκολα το 2-0 με 25-7. Στο 3ο σετ υπήρξε μια χαλάρωση δίνοντας την ευκαιρία στους νεαρούς παίχτες της ‘Άμιλλας να μπουν στο παιχνίδι και να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 19-17 αλλά ένα σερί από τους γηπεδούχους έφερε το 25-19 και το 3-0.

Δεύτερη λοιπόν συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Φιλαθλητικού με καθαρό σκορ που έτσι έφτασε τους 6 πόντους του βαθμολογικού πίνακα. Επόμενο παιχνίδι και τελευταίο για το 2017 στον Τύρναβο το Σάββατο 16/12.

Your email address will not be published.