Β΄ Φθιώτιδας: ΑΕ Εχιναίων – Πελασγιακός 1-2 (photos)

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Φθιώτιδας ο Πελασγιακός επικράτησε εκτός έδρας, με σκορ 1-2, της Ένωσης Εχιναίων στον αρκετά βαρύ και δύσκολο, λόγω καιρικών συνθηκών, αγωνιστικό χώρο του ΕΑΚ Στυλίδας.

Η ομάδα της Πελασγίας προηγήθηκε, λίγα λεπτά μετά την έναρξη του Β΄ημιχρόνου στο 47΄, όταν ο Μπερτσιμάς Βαγγέλης, με κοντινό πλασέ από το ύψος του πέναλτι, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των αντιπάλων. Στην συνέχεια, διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του με πολύ όμορφο γκολ, ο Καραδήμος Ανδρέας στο 59΄ όταν σχεδόν από το χώρο του κέντρου, με ψηλοκρεμαστό σουτ, «κρέμασε» τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ σε 1-2, με γκολ του Λαΐνα Βαγγέλη, μετά από κόρνερ και διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά δεν κατόρθωσαν να πάρουν κάτι περισσότερο μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Διαιτητής του αγώνα ο Κολορίζος Ε. και βοηθοί οι Καλαμάτας Κ. και Κάντζαρης Κ.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:

ΑΕ Εχιναίων: Χάδος (Μητράκος), Κόμνος, Κάτσινος (Πισμπιρίγκος), Τσίνας, Φασόλας, Τζανετάκος, Λαΐνας, Μητράκος (Μπερτσιμάς Α.), Σκαρμούτσος, Πολύμερος, Πατσάνι (Τσάμης)

Πελασγιακός (Νίκος Γκαμαλέτσος): Παπαβασιλείου, Αργυρίου, Παπαστάθης, Πρεμέτης, Κίτσιος, Ράπτης Α.Ε., Μάνος Μ.(70΄ Κατσαμπέκης) , Μάνος Χ., Μαμούχας Σ. (55΄Κολαρίνης Γ.), Καραδήμος Α., Μπερτσιμάς (59΄Καραΐσκος).

Your email address will not be published.