Γ’ Εθνική: Το πρόγραμμα του 4ου Ομίλου


Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Στον 4ο όμιλο που συμμετέχει ο εκπρόσωπος της ΕΠΣ Φθιώτιδας, ΑΟ Στυλίδα, θα πάρει το βάπτισμα του πυρός στην Κατηγορία και θα κάνει πρεμιέρα εκτός έδρας στο Προάστιο Καρδίτσας, κόντρα στον ΑΟ Σελλάνων.

Η πρώτη σέντρα για το νέο πρωτάθλημα θα πραγματοποιηθεί στις 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00.

Ακόμα έχει αποφασιστεί στις 10 Μαρτίου να υπάρχει ρεπό για όλες τις ομάδες.

Όλες οι αγωνιστικές θα γίνουν Κυριακή με εξαίρεση την 5η η οποία έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο στις 27 Οκτωβρίου, λόγω της 28ης Οκτωβρίου.

Αναλυτικά

1η αγωνιστική
ΑΟ Σελλάνων- ΑΟ Στυλίδας
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Φωκικός
Νίκη Βόλου-Θησέας Αγριάς
ΓΣ Αλμυρού- Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου- Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ολυμπιακός Βόλου
Αστέρας Ιτέας-ΑΣ Μετέωρα

2η αγωνιστική
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- ΑΟ Σελλάνων
ΑΟ Στυλίδας– Νίκη Βόλου
Φωκικός – ΓΣ Αλμυρού
Θησέας Αγριάς – Απόλλων Μακρυχωρίου
Αναγέννηση Καρδίτσας- Οικονόμος Τσαριτσάνης
Πιερικός-Αστέρας Ιτέας
Ολυμπιακός Βόλου- ΑΣ Μετέωρα

3η αγωνιστική
ΑΟ Σελλάνων – Νίκη Βόλου
ΓΣ Αλμυρού- Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Απόλλων Μακρυχωρίου-ΑΟ Στυλίδας
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Φωκικός
Αστέρας Ιτέας-Θησέας Αγριάς
ΑΣ Μετέωρα – Αναγέννηση Καρδίτσας
Ολυμπιακός Βόλου -Πιερικός

4η αγωνιστική
ΓΣ Αλμυρού- ΑΟ Σελλάνων
Νίκη Βόλου – Απόλλων Μακρυχωρίου
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΟ Στυλίδας– Αστέρας Ιτέας
Φωκικός- ΑΣ Μετέωρα
Θησέας Αγριάς – Ολυμπιακός Βόλου
Αναγέννηση Καρδίτσας – Πιερικός

5η αγωνιστική
ΑΟ Σελλάνων- Απόλλων Μακρυχωρίου
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΓΣ Αλμυρού
Αστέρας Ιτέας- Νίκη Βόλου
ΑΣ Μετέωρα -Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Ολυμπιακός Βόλου –ΑΟ Στυλίδας
Πιερικός – Φωκικός
Αναγέννηση Καρδίτσας – Θησέας Αγριάς

6η αγωνιστική
Οικονόμος Τσαριτσάνης- ΑΟ Σελλάνων
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αστέρας Ιτέας
ΓΣ Αλμυρού – ΑΣ Μετέωρα
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Πιερικός
ΑΟ Στυλίδας– Αναγέννηση Καρδίτσας
Φωκικός- Θησέας Αγριάς

7η αγωνιστική
ΑΟ Σελλάνων- Αστέρας Ιτέας
ΑΣ Μετέωρα – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Μακρυχωρίου
Πιερικός- ΓΣ Αλμυρού
Αναγέννηση Καρδίτσας -Νίκη Βόλου
Θησέας Αγριάς – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Φωκικός – ΑΟ Στυλίδας

8η αγωνιστική
ΑΣ Μετέωρα- ΑΟ Σελλάνων
Αστέρας Ιτέας -Ολυμπιακός Βόλου
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πιερικός
Απόλλων Μακρυχωρίου- Αναγέννηση Καρδίτσας
ΓΣ Αλμυρού- Θησέας Αγριάς
Νίκη Βόλου – Φωκικός
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- ΑΟ Στυλίδας

9η αγωνιστική
ΑΟ Σελλάνων – Ολυμπιακός Βόλου
Πιερικός- ΑΣ Μετέωρα
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αστέρας Ιτέας
Θησέας Αγριάς – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Φωκικός- Απόλλων Μακρυχωρίου
ΑΟ Στυλίδας – ΓΣ Αλμυρού
Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

10η αγωνιστική
Πιερικός- ΑΟ Σελλάνων
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας
ΑΣ Μετέωρα- Θησέας Αγριάς
Αστέρας Ιτέας- Φωκικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης- ΑΟ Στυλίδας
Απόλλων Μακρυχωρίου- Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
ΓΣ Αλμυρού- Νίκη Βόλου

11η αγωνιστική
ΑΟ Σελλάνων- Αναγέννηση Καρδίτσας
Θησέας Αγριάς – Πιερικός
Φωκικός- Ολυμπιακός Βόλου
ΑΟ Στυλίδας – ΑΣ Μετέωρα
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Αστέρας Ιτέας
Νίκη Βόλου- Οικονόμος Τσαριτσάνης
Απόλλων Μακρυχωρίου- ΓΣ Αλμυρού

12η αγωνιστική
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων
Αναγέννηση Καρδίτσας – Φωκικός
Πιερικός- ΑΟ Στυλίδας
Ολυμπιακός Βόλου -Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
ΑΣ Μετέωρα -Νίκη Βόλου
Αστέρας Ιτέας – ΓΣ Αλμυρού
Οικονόμος Τσαριτσάνης- Απόλλων Μακρυχωρίου

13η αγωνιστική
ΑΟ Σελλάνων-Φωκικός
ΑΟ Στυλίδας – Θησέας Αγριάς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας- Αναγέννηση Καρδίτσας
Νίκη Βόλου- Πιερικός
ΓΣ Αλμυρού – Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Μακρυχωρίου- ΑΣ Μετέωρα
Αστέρας Ιτέας- Οικονόμος Τσαριτσάνης

Ηλίας Ζαχάρης

Γεννήθηκε στη Μοσχοκαρυά Φθιώτιδας, ακούγοντας τα "ιερά τέρατα" να βρυχώνται στα χώματα για το Rally Acropolis. Μεγάλωσε με τον Βασίλη Γεωργίου και τις απίθανες περιγραφές του, όπου και τον μιμούνταν, πως να μη γίνει σπίκερ... Στην εφηβεία του στα '80s υπήρξε ραδιοπειρατής και το πρώτο του άρθρο το έγραψε στην αθλητική εφημερίδα "Πρωινά Νέα" του συγκροτήματος Παπαλέξη. Σπούδασε δημοσιογραφία και τη δεκαετία του '90, συνεργάστηκε με το Δημοτικό Ραδιόφωνο Λαμίας(Πολύχρωμα FM), την εφημερίδα Φθιωτική Ενημέρωση, το Mtv Λαμίας και το Star Κεντρικής Ελλάδας. Υπήρξε συνεργάτης των εφημερίδων, Φίλαθλος, Αθλητική Ηχώ, Σπορ του Βορρά και ExtraSport FM 103. Συνεργάστηκε με τα περιοδικά, P.L.US, 37.2, Face. Το 2010, ίδρυσε την ιστοσελίδα calciobambini.gr, με εξειδίκευση στο Παιδικό Ποδόσφαιρο και συνεργάστηκε με τις ιστοσελίδες, acadimies.gr, football-academies.gr, sports-academies.gr, talentabout, youngtalents.gr, ourboys.gr. Υπήρξε πρωτεργάτης της ιστοσελίδας scouter.gr. Δημιούργησε για το τοπικό ποδόσφαιρο τις ιστοσελίδες, lamiampala.gr, calciolamia,gr και messazzero.gr. Τον ακούτε στον Μελωδία 88(Λαμία), συνεργάζεται με τους Libero FM 107.4(Θεσσαλονίκη) και Athletic Radio 104.2(Ηράκλειο Κρήτης). Από τις αρχές του 2017 γράφει στο speaker.gr.

Your email address will not be published.

Powered by Live Score & Live Score App