Γ΄ Εθνική: Αχιλλέας Φαρσάλων-Αστέρας Ιτέας 0-5 (video)

Μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη, με σπουδαία εμφάνιση, πήρε ο Αστέρας Ιτέας το απόγευμα της Κυριακής στο Δ.Στάδιο Φαρσαλων απέναντι στον τοπικό Αχιλλέα κάτι που μαρτυρά και το ευρύ 0-5 τελικό αποτέλεσμα.

Ο Αστέρας που έδειξε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα αποφασιστικός, κατάφερε να δαμάσει και τον δυνατό κόντρα άνεμο που είχε στο α΄ημίχρονο και άνοιξε το σκορ στο 40′ με τον Αντωνόπουλο που βρέθηκε μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων και αποφεύγοντας τον αντίπαλο του πλάσαρε εύστοχα για το 0-1 σκορ όπου έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Η ομάδα του Αστέρα μπήκε στο δεύτερο μέρος με το «γκάζι» πατημένο και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της στο 47′ με καρφωτή κεφαλιά του Αλεξίου για το 0-2 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αντων’ιου.

Την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Σεΐτι όπου με δύο προσωπικά του γκολ, στο 65′ με όμορφο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στον ουρανό των διχτυών για το 0-3 και στο 69′ με κοντινό πλασέ ύστερα από ασίστ του Αντωνίου για το 0-4. Στο 87′ ήρθε η σειρά του Χαρδαλούπα να χριστεί σκόρερ όπου με κοντινή προβολή έδωσε διαστάσεις θριάμβου γράφοντας το τελικό 0-5.

Πολύ καλή εμφάνιση από όλους τους ποδοσφαιριστές του Αστέρα Ιτέας, όπου κατάφεραν να εισπράξουν το χειροκρότημα όχι μόνο από τους φιλάθλους του που τον ακολούθησαν στα Φάρσαλα αλλά και από τους φιλάθλους των γηπεδούχων. Έτσι οι φιλοξενούμενοι σκαρφάλωσαν στην  τρίτη θέση της βαθμολογίας με τους γηπεδούχους να πααραμένουν στην προτελευταία θέση.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Κουτσουκέρας, Κούλπας, Οικονόμου, Καραμπούζης, Μανιώτης, Κόλα (50′ Καραγκούνης), Νεμπεγλέρας, Μίχος (75′ Χατζής), Λόλας, Βούλγαρης (80′ Μάρκου), Συράκος (70′ Τλούπας)

Αστέρας Ιτέας (Κώστας Λίβας): Λάππος, Αρκουμάνης, Αντωνόπουλος, Ζαννιάς, Πανάκης, Μπογκντάνι, Γεωργουσόπουλος, Χαραλαμπίδης (75′ Χαρδαλούπας), Αλεξίου (83′ Τοπούζι) Αντωνίου (80′ Σούρα), Σεΐτι (75′ Χαλαστάνης)

«Το Δ.Σ. του ΑΣΤΕΡΑ ΙΤΕΑΣ θέλει να συγχαρεί τους ποδοσφαιριστές μας και το προπονητικό team για την σημερινή εμφάνιση-νίκη και να ευχαριστήσει την ομάδα του Αχιλλέα Φαρσάλων για την φιλοξενία που παρήχαν στην ομάδα μας και να ευχηθεί καλή συνέχεια

Your email address will not be published.