Υποδομές-Μικτές: Νίκη για τους Παίδες της Φθιώτιδας 6-1 την Ευρυτανία (photos)

Φωτογραφίες: Μαρία Παληαλέξη

Με νίκη ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους οι Παίδες της Φθιώτιδας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, όπου πέτυχαν μεγάλη νίκη με το ευρύ σκορ 6-1, επί της αντίστοιχης ομάδας της Ευρυτανίας, στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣ Φθιώτιδας.

Ήδη από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης άρχισε η πολιορκία των γηπεδούχων στα καρέ της Ευρυτανίας, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες και στο πρώτο μέρος το σκορ ήταν 2-0.

Στην επανάληψη οι Φθιώτες ήταν καταιγιστικοί, πέτυχαν άλλα 4 τέρματα και σε μια στιγμή αδράνειας προς το τέλος του παιχνιδιού, δέχθηκαν ένα τέρμα που ήταν το παρθενικό των φιλοξενούμενων στο τουρνουά.

Το φιλμ του αγώνα:

Α’ ΜΕΡΟΣ
2′ Ατομική ενέργεια του Αποστόλου, στο τετ-α-τετ έδιωξε με το πόδια ο Τριανταφυλλόπουλος.
7′ Φάση διαρκείας, σουτ του Αδάμ κόντρα, νέο σουτ του Παπαζαχόπουλου έδιωξε ο Τριανταφυλλόπουλος και στην επαναφορά σουτ του Κωστάκη, έδιωξε ο Σερπάνος πάνω στη γραμμή.
9′ Σέντρα του Αποστόλου από δεξιά, το σουτ στην κίνηση του Κοντονίκου, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
15′ 1-0, με κοντινό πλασέ του Αποστόλου, μετά από μεταβίβαση του Αδάμ.
20′ Μακρινό σουτ του Πααζαχόπουλου, η μπάλα άουτ.
23′ Σέντρα του Κοντονίκου, κεφαλιά του Κωστάκη η μπάλα άουτ.
33′ Ατομική ενέργεια του Παπαζαχόπουλου, η μπάλα μόλις άουτ.
35′ 2-0, με σουτ του Παπαζαχόπουλου, μετά από σέντρα του Α’ Γεμενή.

Β’ ΜΕΡΟΣ
41′ 3-0, με πλασέ του Αποστόλου, μετά από ατομική ενέργεια.
50′ 4-0, με κεφαλιά του Κουραβάνα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γεμενή.
53′ Δυνατό σουτ του Κοντονίκου, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
58′ Δυνατό του του Σερπάνου, έδιωξε δύσκολα ο Τσιγκόπουλος.
60′ 5-0, μετά από προσωπική ενέργεια του Κοντονίκου και άψογο τελείωμα.
70′ 6-0, με πλασέ του Κοντονίκου, αφού πέρσε όποιον βρήκε μπροστά του.
75′ 6-1, με κοντινό πλασέ του Τσιγαρίδα, μετά από σουτ του Γ. Κελεσίδη και απόκρουση του Τσιγκόπουλου.