Υποδομές-Κ17: Φιλική ήττα από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς (photos)

Με αφορμή την διακοπή των πρωταθλημάτων για τις γιορτές των Χριστουγέννων η ομάδα Νέων Κ17 του ΠΑΣ Λαμία υποδέχθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης 28/12 στο γήπεδο της ΕΠΣ Φθιώτιδας την ομάδα Κ17 του Απόλλωνα Καλαμαριάς  στο πλαίσιο των φιλικών παιχνιδιών που έχει προγραμματίσει η ομάδα από τη Θεσσαλονίκη με ομάδες Super League από την οποία γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2.

Οι γηπεδούχοι ήταν φανερά ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπου και προηγήθηκαν, ωστόσο οι αλλαγές τους δεύτερου μέρους έριξαν το ρυθμό με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν και να πάρουν και τη νίκη στο 90΄. Το γκολ για τη Λαμία πέτυχε στο 9΄ο Καβαλάρης ενώ η ισοφάριση έγινε στο 56΄ από τον Τουρσίδη, ενώ στο 90΄ ήρθε και η ανατροπή για τον Απόλλωνα.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης, κρατήθηκε από τον διαιτητή Κολορίζο Ε. ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του πρώην ποδοσφαιριστή της Στυλίδας, Γιώργου Πατεράκη, ο οποίος έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 22 χρονών χτυπημένος από την επάρατη νόσο.

Your email address will not be published.