Β΄ Φθιώτιδας: Πελασγιακός – Γλύφα 2-1 (photos -video)

Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας Φθιώτιδας ο Πελασγιακός πέτυχε τη νίκη με ανατροπή στο τελευταίο πεντάλεπτο του παιχνιδιού με 2-1 απέναντι στην ομάδα της Γλύφας σ’ ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι, διαφήμιση του αθλήματος.

Το σκορ άνοιξε η ομάδα της Γλύφας με τον Δημήτρη Τσιλαφάκη στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με κοντινό πλασέ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πελασγιακός πίεσε αρκετά είχε 3 δοκάρια και 2 χαμένες ευκαιρίες. Στο 90΄λεπτό και μετά από κόρνερ του Καραδήμου, ο Ράπτης Α.Ε. με κεφαλιά ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους. Στο 90+5 μετά από σέντρα του Καραδήμου, ο Παπαστάθης με προβολή στο δεύτερο δοκάρι σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για την ολική ανατροπή και το 2-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Κολορίζος με βοηθούς τους Κλειτσάκη και Πιλάτο.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:

ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ (Νίκος Γκαμαλέτσος): Παπαβασιλείου, Παπαστάθης, Καρακώστας (59΄ Ματσάκας), Πρεμέτης, Κίτσιος, Τσαούσης, Καφώρος, Μάνος Χ.(66΄ Μάνος Μ.),Ράπτης Α.Ε.,Καραδήμος, Ράπτης Α.Κ.(79΄ Μπερτσιμάς)

ΓΛΥΦΑ (Γιώργος Αϊβαλιώτης): Παπακωνσταντίνου Γ., Καραγεώργος, Κράτσης, Παπακωνσταντίνου Δ., Μουτσάκου (24΄ Κωνσταντίνου), Παπακωνσταντίνου Α., Κωνσταντίνου (75΄ Καραγεώργος Κ.), Τσιλαφάκης Α, Τσιλαφάκης Ι., Δερβένης (Παπακωνσταντίνου Θ.), Ξηρογιάννης (90΄ Παπαλέξης)

Your email address will not be published.