Β΄ Φθιώτιδας: Μαγνησιακός – Νίκη Αγ. Παρασκευής 0-1 (photos)

Μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Β΄Κατηγορίας Φθιώτιδας στον 2ο όμιλο, ήταν η Νίκη Αγίας Παρασκευής που επικράτησε με 0-1 στην Μαγνησία του τοπικού Μαγνησιακού, το μεσημάρι του Σαββάτου 16/12.

Σ’ έναν άθλιο αγωνιστικό χώρο που προσπάθησαν οι δυο ομάδες για το καλύτερο, παίχτηκε σχετικά… κακό ποδόσφαιρο, κάτι που μαρτυρούν οι μόλις δυο φάσεις στο παιχνίδι.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ελαφρώς καλύτεροι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Επίσκοπο στο 14’. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, πίεσαν αλλά δεν καταφέραν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Επόμενη αξιόλογη φάση του παιχνιδιού ανήκει (και αυτή) στην Νίκη σε ένα δοκάρι του Ραχούτη από εκτέλεση φάουλ στο 79’.

Το φιλμ του αγώνα:

14’ 0-1, μετά από κόρνερ και κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, από κοντά στην συνέχεια με κεφαλιά ο Επίσκοπος Γ. θα κάνει το 0-1 για την Νίκη.
79’ εκτέλεση φάουλ του Ραχούτη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Επίσκοπος Γ. θα στείλει την μπάλα ψηλά αουτ.

Με το αποτέλσμα αυτό η Νίκη έφτασε τους 28 βαθμούς εδραιώνοντας την θέση της στην κορυφή της βαθμολογίας ενώ ο Μαγνησιακός παρέμεινε στους 21.