Β΄ Φθιώτιδας: Αστέρας Λαμίας – Μαγνησιακός 1-4 (photos)

Ο Μαγνησιακός ήταν ο νικητής με σκορ 1-4 επί του Αστέρα Λαμίας, στο πλαίσιο της 15ης Αγωνιστική του 2ου ομίλου του Πρωταθλήματος στη Β’ Κατηγορία Φθιώτιδας.

Η εμπειρία των παικτών του Μαγνησιακού έναντι των νεαρών  ποδοσφαιριστών του Αστέρα, φάνηκε από τα πρώτα κιόλας λεπτά και πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο ο Μαγνησιακός άνοιξε το σκορ, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 0-2 υπέρ του.

Στην επανάληψη οι του Αστέρα πίεσαν και κατάφεραν να πετύχουν ένα τέρμα κόντρα στη χαλαρή άμυνα της Μαγνησίας, όμως και πάλι οι του Μαγνησιακού ανέβασαν στροφές και πέτυχαν ακόμη δύο τέρμα.

Αναλυτικά

14′ 0-1,  Χονδρογιάννης

36′ 0-2, Χονδρογιάννης

70′ 1-2, Χονδρογιάννης

75′ 1-3, Σιδηροκάλτσης

78′ 1-4, Φαρμάκης