Κύπελλο ΕΠΣΦ: Δόξα Μοσχοχωρίου-Όμβρος Ομβριακής 1-2

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Όμβρος μέσα στο Μοσχοχώρι επί της τοπικής Δόξας με σκορ 1-2, για την 3η Αγωνιστική της Α’ Φάσης στον 5ο όμιλο, για το θεσμό του Κυπέλλου.
Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα, έχασαν φάσεις, όμως βρέθηκαν πίσω στο σκορ σε μια ολιγωρία της άμυνας.
Στη συνέχεια πίεσαν και ισοφάρισαν γρήγορα, δημιούργησαν φάσεις χωρίς αποτέλεσμα.
Το ημίχρονο έκλεισε με μια καλή φάση για τον Όμβρο.
Στο δεύτερο μέρος, οι της Δόξας προσπάθησαν για την επίτευξη του ενός δεύτερου τέρματος, σπατάλησαν ευκαιρίες και δυνάμεις και στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην κόντρα και κατάφεραν να πετύχουν το νικητήριο τέρμα.
Μελανό σημείο του παιχνιδιού, οι αψιμαχίες και οι διαπληκτισμοί, που απέφεραν από μια αποβολή εκατέρωθεν.
– Τη νίκη αυτή όπως μας ενημέρωσαν οι υπεύθυνοι της ομάδας της Ομβριακής, την αφιερώνουν στον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή Μιλτιάδη Μασιάλα, ο οποίος λόγω σοβαρού ατυχήματος, δεν κατάφερε να βρεθεί κοντά στην αγαπημένη του ομάδα.

Το φιλμ του αγώνα:

Α’ ΜΕΡΟΣ

4′ Σουτ του Λατσούδα από καλή θέση, η μπάλα θα κοντράρει και θα μαζέψει ο Μπάγιας.
7′ Εκτέλεση φάουλ του Σκεμπέ, δύσκολα σε κόρνερ ο Μπάγιας.
8′ 0-1, με κοντινό πλασέ του Μπάκα μετά από μεταβίβαση του Γκαρίλα που εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία της άμυνας.
13′ 1-1, με προβολή του Λατσούδα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σκεμπέ.
25′ Εκτέλεση κόρνερ του Σκεμπέ, κεφαλιά του Ζαλαώρα, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
45′ Ατομική ενέργεια του Νάσιου, το πλασέ θα μπλοκάρει ο Μπάγιας.
45’+ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπακοστέργιου Ε, δύσκολα σε κόρνερ ο Γιολδάσης.

Β’ ΜΕΡΟΣ
47′ Εκτέλεση κόρνερ του Σκεμπέ, κεφαλιά του Χουλιάρα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
52′ Μακρινό σουτ του Μαδούρα, δύσκολα ο Μπάγιας θα παραχωρήσει κόρνερ.
90′ 1-2, με προβολή του  Γκιρτζιμάνη στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα, μετά από ατομική ενέργεια και πλασέ του Μπάκα.
90’+ Αποβολή των Μπακαρά και Ευαγγελόπουλου Χ. για διαπληκτισμό.