Α2 Βόλεϊ Ανδρών: Δεν τα κατάφερε η Φθία (photos)

*Φωτογραφίες: Μαρία Παληαλέξη

Την ήττα γνώρισε η ομάδα της Φθία, αν και πάλεψε, εντός έδρας το απόγευμα του Σαββάτου 11/11 στο Χαλκιοπούλειο από την πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα ΧΑΝΘ με 3-1 σετ για την Α2 κατηγορία βόλεϊ Ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήραν στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ με 23-25. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 σετ με 25-21, τα επόμενα δυο σετ παίχτηκαν και αυτά στην λεπτομέρεια και τα κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι με 24-26 μετά από μεγάλη μάχη το τρίτο και 22-25 το τέταρτο.

Τα σετ: 23-25, 25-21, 24-26, 22-25.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
ΦΘΙΑ ΛΑΜΙΑΣ (Κ. Αναγνωστόπουλος): Δημουλάς, Κοντοκώστας, Γιαννέλης, Ράπτης, Κωσταράς, Κουκούλης, Νάτσιος, Μωυσιάδης, Παιδιαδίτης, Παπαθωμόπουλος, Μακρής, Μπελούμπασης, Νικολάου, Γαληρόπουλος.

ΧΑΝΘ (Ν. Ζιώγας): Πάντσιος, Παραδεισάνος, Νικολακάκης, Γιάγκος, Χρυσάφης, Σρυρίδης, Τσορζάνογλου, Τέρζογλου, Μακράκης, Κουρτίδης, Τσιάρας, Σιούτης, Σακκάς, Μπουτόπουλος.