Α’ Φθιώτιδας: Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής


Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής της Α’ Φθιώτιδας, που διεξήχθη το Σάββατο (7/10), καθώς και τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Άρης Αγίου Κωνσταντίνου – Καμένα Βούρλα 2-0
Γκολ: 16’ Τσιγκόλης, 58’ Ναξί
Διαιτητής: Γιαννόπουλος
Βοηθοί: Σκούρας, Πιλάτος
Οι συνθέσεις των ομάδων
Άρης Αγίου Κωνσταντίνου (Λευτέρης Αναστασίου): Λιόλιος, Θυμιανόπουλος, Ναξί (80’ Νάσιος), Ηλιόπουλος, Συκαράς, Σιδέρης, Χόξα, Τσικίμης, Κοσμάς, Ρίζος, Τσιγκόλης.
Καμένα Βούρλα (Φώτης Καραμπότσης): Εμμανουήλ, Μπαμπάς (60’ Κεφαλάς), Καραγεώργος (80’ Φακίρης), Τσαπάρας, Τσιτίνης, Ρουμπής, Λούζι (89’ Ξυδιάς), Μπήτας, Καπελάρης, Αστριδάκης, Ιμπραχίμι.

Δάφνη Λιβανατών – Όμβρος Ομβριακής 2-1
Γκολ: 45’ Στάθης, 65’ Ρίζος – 50’ Ευαγγελόπουλος
Διαιτητής: Σουφλερός
Βοηθοί: Μαστρογιάννης, Κολοβός
Οι συνθέσεις των ομάδων
Δάφνη Λιβανατών (Άγγελος Κυριάκος): Γκρέκας, Μαυρόπουλος, Τσίντζας, Σαΐνης, Ξελάι, Ντέλιος, Ρίζος, Στάθης (89’ Στάικος), Πούλος (70’ Πρίφτης), Βαργιανίτης (78’ Τριανταφύλλου), Τσεκούρας.
Όμβρος Ομβριακής: Ντούλας Κ., Μπάκας Χ., Σφέτσιος (83’ Μπακοστέργιος Λ.), Μπακοστέργιος Ε., Μπακοστέργιος Α. (41’ Αποστολόπουλος), Ευαγγελόπουλος Χ., Ευαγγελόπουλος Β., Ευαγγελόπουλος Ι., Μπάκας Ε., Γκανάς, Αλαμάνης (66’ Ντούλας Β.).

Νέο Κρίκελλο – Αστέρας Σταυρού 3-0
Γκολ: 15’ Καραπέτσας, 46’ Νάσιος, 60’ Σκαρλάτος
Διαιτητής: Παπακωνσταντίνου
Βοηθοί: Βλαχογιάννη, Πετεινός
Οι συνθέσεις των ομάδων
Νέο Κρίκελλο (Γιάννης Αποστόλου): Μίχας, Λάιος, Σαρρής, Ξηρομερίτης, Γιώτης (77’ Χαντζής), Σκαρλάτος (77’ Ζαλαώρας), Συγγούνης, Γκούρλιας (72’ Νεοφώτιστος), Καραγιάννης (68΄Μπαλκούρας), Νάσιος, Καραπέτσας.
Αστέρας Σταυρού (Θανάσης Αργύρης): Σόου, Αναγνώστου, Τσιγκόλης, Κολόκας Β., Βλάχος (54’ Κάτσικας), Παπαναστασίου (45’ Κολόκας Δ.), Τσάκαλος, Σταϊκούρας, Τζουάνας (31’ Πανόπουλος), Μάλλιος, Μόσχος (70’ Καρτέρης).

Αστέρας Αγίου Σεραφείμ – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-3
Γκολ: 51’ 59’ Σαΐτης, 70’ Κατσαρέλης – 32’ πεν. 46’ Ζήσιμος, 95’ Σκεμπές
Διαιτητής: Ξαρχάς
Βοηθοί: Τσουκνίδας, Σκάρλας
Οι συνθέσεις των ομάδων
Αστέρας Αγίου Σεραφείμ (Κώστας Ζαχαρόπουλος): Φούντας, Καλπάκης (58’ Ευσταθίου), Μυλωνάς, Νταμιάν Σ. (63’ Κωνσταντόπουλος), Πέτσης, Σταυρόπουλος, Νταμιάν Α., Κατσαρέλης Λ. (52’ Κατσαρέλης Σ.), Μπατσογιάννης, Σχουλής (32’ Σαλέπης), Σαΐτης.
Δόξα Μοσχοχωρίου (Ανδρέας Ανυφαντής): Γιολδάσης, Γκιρτζιμάνης, Λύκος (78’ Νάσιος Σ.), Μαδούρας, Χουλιάρας, Ζαλαώρας (39’ Σκεμπές), Τσούπρας, Μπακαράς (52’ Λατσούδας), Ζήσιμος, Νάσιος Δ., Νάσιος Α. (75’ Λέβας).

Στυλίδα – Ευρυτανικός 3-1
Γκολ: 8’ πεν. Βαρυπάτης, 43’ Κραβαρίτης, 64’ Λάγιος – 45’ πεν. Στυλιανός
Διαιτητής: Μπλούνας
Βοηθοί: Κουτσόβουλος, Κομήτης
Οι συνθέσεις των ομάδων
Στυλίδα (Κώστας Αλεξίου): Μήτσου, Τέγος (77′ Βαρυπάτης Ι.), Καββαδίας (82′ Καλαϊτζής), Ζωγράφος, Αλεξίου, Κραββαρίτης (87′ Ντάτης), Λιόλιος, Κουφιώτης, Λάγιος (85′ Μπαρμπάτσης), Βαρυπάτης Ά., Καυκιάς.
Ευρυτανικός (Πέτρος Καραΐσκος): Γιοβάς, Αναστασίου, Στυλιανός, Παπακώστας, Ματίκας, Μιμηγιάννης, Μιχαήλ (46′ Καραντάθας), Παπανάγνος (76′ Κατσιγιάννης), Ντεμίρης, Μαλισσόβας (67′ Ζαροδήμος), Αλεξίου (90′ Μπλάνης).

Προοδευτική Λάρυμνας – Καλαπόδι 0-5
Γκολ: 29’ Αντωνίου, 56’ Σπυριδάκης, 58’ Γκανάς, 76’ 85’ Ταμάμης
Διαιτητής: Τζοβάρας
Βοηθοί: Καρανικόλας, Παπασταμάτης
Οι συνθέσεις των ομάδων
Προοδευτική Λάρυμνας (Μιχάλης Κωτσαλάς): Μιλάνι (61’ Δαραμάρας), Δούμας, Δάρας, Κωτσαλάς Ν., Δάρρας Α., Σερέτης, Κωτσαλάς Χ. (16’ Λουκάς), Γκανάς, Μαλέρδος, Ζυγογιάννης, Δάρρας Α. (75’ Σκερπίνης).
Καλαπόδι (Δημήτρης Γιαννουδάκης): Μερμίγγης, Λίκο, Κατσαρός, Σπυριδάκης, Σιώτης, Λυτάκης, Γουργιώτης (70’ Ζιάκας), Παπαναστασίου (76’ Καντάς), Μπουγιώτας, Αντωνίου (80’ Ζιάκας), Γκανάς (65’ Ταμάμης).

Κηφισσός Κάτω Τιθορέας – Αταλάντη 0-5
Γκολ: 28’ 71’ Δημητρέλης, 32’ Μπέκα, 53’ 80’ Τζελιλάι
Διαιτητής: Κολορίζος Ε.
Βοηθοί: Κακλή, Κολορίζος Χ.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Κηφισσός Κάτω Τιθορέας (Χρήστος Βέλλιος): Τσεκούρας, Ζιάκας, Κοτρώτσος (66’ Κοντοχρήστος), Τάτσης, Αποστολακόπουλος, Μουζάκης, Μπακλαβάς, Λούσκας, Σινάι (74’ Βασιλέζος), Χανής, Παπαϊωάννου.
Αταλάντη (Δημήτρης Πούλος): Τσίμας, Σταμούλης (73’ Στανούλας), Πάπος, Μπέκα (63’ Κόκα), Κοντελές, Μπάρκας (73’ Σωτηρίου), Κλωτσοτήρας, Ξελιλάι, Δημητρέλης, Τσιάμης, Τζιβελέκης (63’ Σακκάς).

Ρεπό: Μαλεσίνα

Η βαθμολογία
1. Καλαπόδι 6
2. Στυλίδα 6
3. Δάφνη Λιβανατών 6
4. Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 4
5. Ευρυτανικός 3
6. Προοδευτική Λάρυμνας 3
7. Μαλεσίνα 3
8. Αταλάντη 3
9. Νέο Κρίκελλο 3
10. Άρης Αγ. Κων/νου 3
11. Δόξα Μοσχοχωρίου 1
12. Όμβρος Ομβριακής 0
13. Αστέρας Σταυρού 0
14. Κηφισσός Κ. Τιθορέας 0
15. Καμένα Βούρλα -5
* Τα Καμένα Βούρλα έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση 5 βαθμών, λόγω ένστασης πλαστοπροσωπίας εναντίον τους.

Η επόμενη (3η) αγωνιστική (14/10)
Καμένα Βούρλα – Όμβρος Ομβριακής
Μαλεσίνα – Άρης Αγίου Κωνσταντίνου
Δόξα Μοσχοχωρίου – Δάφνη Λιβανατών
Ευρυτανικός – Αστέρας Αγίου Σεραφείμ
Καλαπόδι – Νέο Κρίκελλο
Αταλάντη – Στυλίδα
Προοδευτική Λάρυμνας – Κηφισσός Κάτω Τιθορέας
Ρεπό: Αστέρας Σταυρού

Η φώτο από το ντέρμπυ Στυλίδα – Ευρυτανικός.

Παύλος Σφέτσας

Ο Παύλος Σφέτσας είναι πτυχιούχος του Κέντρου Αθλητικού Ρεπορτάζ από το 2008. Διαχειριστής του πρώτου αθλητικού blog στη Φθιώτιδα, "Fthiotidasport". Διατέλεσε αρχισυντάκτης του "Παρατηρητή της Φθιώτιδας" από το 2009 έως το 2011. Συνεργάστηκε με το "Star Κεντρικής Ελλάδας" από το 2012 έως το 2014, κάνοντας την εκπομπή "Ορνιθοσκαλίσματα". Από τον Ιούνιο του 2017 ανήκει στην οικογένεια του Speaker.

Your email address will not be published.

Powered by Live Score & Live Score App