Α’ Φθιώτιδας: Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής


Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής της Α’ Φθιώτιδας, που διεξήχθη το Σάββατο (7/10), καθώς και τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Άρης Αγίου Κωνσταντίνου – Καμένα Βούρλα 2-0
Γκολ: 16’ Τσιγκόλης, 58’ Ναξί
Διαιτητής: Γιαννόπουλος
Βοηθοί: Σκούρας, Πιλάτος
Οι συνθέσεις των ομάδων
Άρης Αγίου Κωνσταντίνου (Λευτέρης Αναστασίου): Λιόλιος, Θυμιανόπουλος, Ναξί (80’ Νάσιος), Ηλιόπουλος, Συκαράς, Σιδέρης, Χόξα, Τσικίμης, Κοσμάς, Ρίζος, Τσιγκόλης.
Καμένα Βούρλα (Φώτης Καραμπότσης): Εμμανουήλ, Μπαμπάς (60’ Κεφαλάς), Καραγεώργος (80’ Φακίρης), Τσαπάρας, Τσιτίνης, Ρουμπής, Λούζι (89’ Ξυδιάς), Μπήτας, Καπελάρης, Αστριδάκης, Ιμπραχίμι.

Δάφνη Λιβανατών – Όμβρος Ομβριακής 2-1
Γκολ: 45’ Στάθης, 65’ Ρίζος – 50’ Ευαγγελόπουλος
Διαιτητής: Σουφλερός
Βοηθοί: Μαστρογιάννης, Κολοβός
Οι συνθέσεις των ομάδων
Δάφνη Λιβανατών (Άγγελος Κυριάκος): Γκρέκας, Μαυρόπουλος, Τσίντζας, Σαΐνης, Ξελάι, Ντέλιος, Ρίζος, Στάθης (89’ Στάικος), Πούλος (70’ Πρίφτης), Βαργιανίτης (78’ Τριανταφύλλου), Τσεκούρας.
Όμβρος Ομβριακής: Ντούλας Κ., Μπάκας Χ., Σφέτσιος (83’ Μπακοστέργιος Λ.), Μπακοστέργιος Ε., Μπακοστέργιος Α. (41’ Αποστολόπουλος), Ευαγγελόπουλος Χ., Ευαγγελόπουλος Β., Ευαγγελόπουλος Ι., Μπάκας Ε., Γκανάς, Αλαμάνης (66’ Ντούλας Β.).

Νέο Κρίκελλο – Αστέρας Σταυρού 3-0
Γκολ: 15’ Καραπέτσας, 46’ Νάσιος, 60’ Σκαρλάτος
Διαιτητής: Παπακωνσταντίνου
Βοηθοί: Βλαχογιάννη, Πετεινός
Οι συνθέσεις των ομάδων
Νέο Κρίκελλο (Γιάννης Αποστόλου): Μίχας, Λάιος, Σαρρής, Ξηρομερίτης, Γιώτης (77’ Χαντζής), Σκαρλάτος (77’ Ζαλαώρας), Συγγούνης, Γκούρλιας (72’ Νεοφώτιστος), Καραγιάννης (68΄Μπαλκούρας), Νάσιος, Καραπέτσας.
Αστέρας Σταυρού (Θανάσης Αργύρης): Σόου, Αναγνώστου, Τσιγκόλης, Κολόκας Β., Βλάχος (54’ Κάτσικας), Παπαναστασίου (45’ Κολόκας Δ.), Τσάκαλος, Σταϊκούρας, Τζουάνας (31’ Πανόπουλος), Μάλλιος, Μόσχος (70’ Καρτέρης).

Αστέρας Αγίου Σεραφείμ – Δόξα Μοσχοχωρίου 3-3
Γκολ: 51’ 59’ Σαΐτης, 70’ Κατσαρέλης – 32’ πεν. 46’ Ζήσιμος, 95’ Σκεμπές
Διαιτητής: Ξαρχάς
Βοηθοί: Τσουκνίδας, Σκάρλας
Οι συνθέσεις των ομάδων
Αστέρας Αγίου Σεραφείμ (Κώστας Ζαχαρόπουλος): Φούντας, Καλπάκης (58’ Ευσταθίου), Μυλωνάς, Νταμιάν Σ. (63’ Κωνσταντόπουλος), Πέτσης, Σταυρόπουλος, Νταμιάν Α., Κατσαρέλης Λ. (52’ Κατσαρέλης Σ.), Μπατσογιάννης, Σχουλής (32’ Σαλέπης), Σαΐτης.
Δόξα Μοσχοχωρίου (Ανδρέας Ανυφαντής): Γιολδάσης, Γκιρτζιμάνης, Λύκος (78’ Νάσιος Σ.), Μαδούρας, Χουλιάρας, Ζαλαώρας (39’ Σκεμπές), Τσούπρας, Μπακαράς (52’ Λατσούδας), Ζήσιμος, Νάσιος Δ., Νάσιος Α. (75’ Λέβας).

Στυλίδα – Ευρυτανικός 3-1
Γκολ: 8’ πεν. Βαρυπάτης, 43’ Κραβαρίτης, 64’ Λάγιος – 45’ πεν. Στυλιανός
Διαιτητής: Μπλούνας
Βοηθοί: Κουτσόβουλος, Κομήτης
Οι συνθέσεις των ομάδων
Στυλίδα (Κώστας Αλεξίου): Μήτσου, Τέγος (77′ Βαρυπάτης Ι.), Καββαδίας (82′ Καλαϊτζής), Ζωγράφος, Αλεξίου, Κραββαρίτης (87′ Ντάτης), Λιόλιος, Κουφιώτης, Λάγιος (85′ Μπαρμπάτσης), Βαρυπάτης Ά., Καυκιάς.
Ευρυτανικός (Πέτρος Καραΐσκος): Γιοβάς, Αναστασίου, Στυλιανός, Παπακώστας, Ματίκας, Μιμηγιάννης, Μιχαήλ (46′ Καραντάθας), Παπανάγνος (76′ Κατσιγιάννης), Ντεμίρης, Μαλισσόβας (67′ Ζαροδήμος), Αλεξίου (90′ Μπλάνης).

Προοδευτική Λάρυμνας – Καλαπόδι 0-5
Γκολ: 29’ Αντωνίου, 56’ Σπυριδάκης, 58’ Γκανάς, 76’ 85’ Ταμάμης
Διαιτητής: Τζοβάρας
Βοηθοί: Καρανικόλας, Παπασταμάτης
Οι συνθέσεις των ομάδων
Προοδευτική Λάρυμνας (Μιχάλης Κωτσαλάς): Μιλάνι (61’ Δαραμάρας), Δούμας, Δάρας, Κωτσαλάς Ν., Δάρρας Α., Σερέτης, Κωτσαλάς Χ. (16’ Λουκάς), Γκανάς, Μαλέρδος, Ζυγογιάννης, Δάρρας Α. (75’ Σκερπίνης).
Καλαπόδι (Δημήτρης Γιαννουδάκης): Μερμίγγης, Λίκο, Κατσαρός, Σπυριδάκης, Σιώτης, Λυτάκης, Γουργιώτης (70’ Ζιάκας), Παπαναστασίου (76’ Καντάς), Μπουγιώτας, Αντωνίου (80’ Ζιάκας), Γκανάς (65’ Ταμάμης).

Κηφισσός Κάτω Τιθορέας – Αταλάντη 0-5
Γκολ: 28’ 71’ Δημητρέλης, 32’ Μπέκα, 53’ 80’ Τζελιλάι
Διαιτητής: Κολορίζος Ε.
Βοηθοί: Κακλή, Κολορίζος Χ.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Κηφισσός Κάτω Τιθορέας (Χρήστος Βέλλιος): Τσεκούρας, Ζιάκας, Κοτρώτσος (66’ Κοντοχρήστος), Τάτσης, Αποστολακόπουλος, Μουζάκης, Μπακλαβάς, Λούσκας, Σινάι (74’ Βασιλέζος), Χανής, Παπαϊωάννου.
Αταλάντη (Δημήτρης Πούλος): Τσίμας, Σταμούλης (73’ Στανούλας), Πάπος, Μπέκα (63’ Κόκα), Κοντελές, Μπάρκας (73’ Σωτηρίου), Κλωτσοτήρας, Ξελιλάι, Δημητρέλης, Τσιάμης, Τζιβελέκης (63’ Σακκάς).

Ρεπό: Μαλεσίνα

Η βαθμολογία
1. Καλαπόδι 6
2. Στυλίδα 6
3. Δάφνη Λιβανατών 6
4. Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 4
5. Ευρυτανικός 3
6. Προοδευτική Λάρυμνας 3
7. Μαλεσίνα 3
8. Αταλάντη 3
9. Νέο Κρίκελλο 3
10. Άρης Αγ. Κων/νου 3
11. Δόξα Μοσχοχωρίου 1
12. Όμβρος Ομβριακής 0
13. Αστέρας Σταυρού 0
14. Κηφισσός Κ. Τιθορέας 0
15. Καμένα Βούρλα -5
* Τα Καμένα Βούρλα έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση 5 βαθμών, λόγω ένστασης πλαστοπροσωπίας εναντίον τους.

Η επόμενη (3η) αγωνιστική (14/10)
Καμένα Βούρλα – Όμβρος Ομβριακής
Μαλεσίνα – Άρης Αγίου Κωνσταντίνου
Δόξα Μοσχοχωρίου – Δάφνη Λιβανατών
Ευρυτανικός – Αστέρας Αγίου Σεραφείμ
Καλαπόδι – Νέο Κρίκελλο
Αταλάντη – Στυλίδα
Προοδευτική Λάρυμνας – Κηφισσός Κάτω Τιθορέας
Ρεπό: Αστέρας Σταυρού

Η φώτο από το ντέρμπυ Στυλίδα – Ευρυτανικός.

Your email address will not be published.

Powered by Live Score & Live Score App