Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε εκτός έδρας η Δόξα Ζηλευτού επί του Ατρόμητου Π. Γιαννιτσούς με σκορ 0-5, που πέρα από την έκταση του αποτελέσματος, έφερε τη Δόξα στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι παίκτες της Δόξας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερν πολύ νωρίς, μόλις στο 6ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Κώστα Αθανασιά.

Δυο λεπτά αργότερα, οι παιχτες του Νίκου Κουκουγιάννη διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Κώστα Ρίζο με σουτ.

Στο 34' η Δόξα τριπλασίασε τα τέρματά της, όπου την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Αντί Μέτα που με κοντινό πλασέ αξιοποίησε την ασίστ του Αγγέλου Νέλλα.

Στο δεύτερο μέρος η Δόξα δεν πήρε το πόδι της από το γκάζι και στο 51' ο Κώστας Ρίζος πέτυχε το 2ο προσωπικό του τέρμα μετά από φάση διάρκειας.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Άγγελος Νέλλας, όταν στο 72' εκμεταλλευόμενος την όμορφη διαγώνια μεταβίβαση του Κώστα Αθανασιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.