Τερψιθέα – ΠΑΣ Λαμία 1-2 (2014) (φωτο)

Η Λαμία με δυο καταπληκτικά γκολ των νεοαποκτηθέντων Lema και Ευσταθίου πέρασε νικηφόρα μέσα από την έδρα του Μαχητή Τερψιθέας με 1-2 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι.
.
Η Λαμία ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού κάνοντας πολλές φάσεις μπροστά στην εστία του Μπρέλλα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο με τους δυο έγχρωμους παίκτες της να ξεχωρίζουν.
.
Ωστόσο στο 17΄ ο Μαλάκος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Σκόρδα, ο διαιτητής καταλόγισε αμέσως την παράβαση. Το πέναλτι ανέλαβε να το εκτελέσει ο Νικούλης για το 1-0 για τους γηπεδούχους.
.
Στο 73΄ ο Lema που είχε μπει ως αλλαγή στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου έπιασε ένα σουτ
κεραυνό για την ισοφάριση.
.
.
Την νίκη έδωσε στην ομάδα της Λαμίας ο Ευσταθίου με ωραίο σουτ στο 81΄ ενώ στην αρχή της φάσης δεν δόθηκε καθαρό χέρι σε αμυντικό της Τερψιθέας Κοντά στο συγκρότημα του Περικλή Αμανατίδη και ο Πρόεδρος της ομάδας Πανουργιάς Παπαϊωάννου και οι φίλοι της από την Λαμία που τους ακολουθούν.
.
.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Άρης Λυμπούδης με βοηθούς τους Αϊνάλη Θόδωρο και τον Λιάρη Γιάννη