Εύκολα η Λαμία τις Σέρρες 2-0 (100 φωτο)

Κάνοντας ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο και πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 2-0 η Λαμία έφθασε σήμερα το απόγευμα στο ΔΑΚ στη νίκη απέναντι στον Εθνικό Γαζώρου και διατηρήθηκε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Football League ΟΠΑΠ πίσω από τον Ηρακλή με διαφορά από τον τρίτο.
Μπροστά σε 1500 φιλάθλους που παρευρέθηκαν στο γήπεδο το συγκρότημα του Παυλου Δερμιτζάκη παρουσιάστηκε ανώτερο σ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έφτασε δίκαια στο τελικό αποτέλεσμα απέναντι σ’ έναν αντίπαλο που δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την εστία του Μπλάζιτς.
Μόλις στο 7΄ο Νεόφυτος με εντυπωσιακή ενέργεια και πλασέ άνοιξε το σκορ και λίγο αργότερα στο 22΄ο Φατιόν με πλασέ πάνω στην κίνηση μετά από κόρνερ του Γιενκά έκανε το 2-0.

Η προσπάθεια για γκολ συνεχίστηκε με ωραίες φάσεις και ελκυστικό ποδόσφαιρο που ξεσήκωνε τον κόσμο με τον ρυθμό και το πάθος  των παικτών χωρίς να σημειώνεται άλλο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε χωρίς όμως να σταματούν και οι αρκετές ενέργειες των γηπεδούχων να πετύχουν περισσότερα τέρματα παρά την πίεση του αντιπάλου ο οποίος παρά τις απουσίες του παρουσιάστηκε ανταγωνιστικός και πάλεψε όσο μπορούσε.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γιώργος Γιαννουλάκης του Συνδέσμου Χανίων με βοηθούς τους Μανώλη Μαρνέζο του ίδιου Συνδέσμου και Σπύρο Νικολαδό του Συνδέσμου Αθηνών. 4ος ο Βαγγέλης Γρατσάνης του Συνδέσμου Τρικάλων

ΠΑΣ Λαμία (Παύλος Δερμιτζάκης): Μπλάζιτς, Ζουλιώτης, Κόμνος, Λεάντρο, Ρεπετσάς, Φατιόν, Μουμίν, Γιενγκά (76’ Πέρεζ), Γκούρμα, Καμαρά Α. (80’ Καμαρά Τζ.), Νεόφυτος (46’ Νικλητσιώτης)

Εθνικός Γαζώρου (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Κραβαρίτης, Δέντσας, Κορνελάτος, Χατζηδημητρίου, Μαρίνου (82’ Κρεβατάς), Αγγελίδης, Κρουσταλέλης, Ελευθεριάδης, Κοντσίδης, Λαζαρίδης (68’ Δούμτσιος), Παναγιωτίδης

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα και τις καλύτερες φάσεις στο LIVE SCORE της επίσημης ιστοσελίδας: